WIOSNA W SKRóCIE

To będzie bardzo duży skrót.

Początek tygodnia. Wyglądam wieczorem przez okno- zima. Śnieg pada i pada. Do rana wcale nie znika. Robi się pościelowo i grudniowo. Rano w radiu Pani upiera się, że to jednak już wiosna. Hmmm…Chwilę się nad tym zastanawiam, po czym zakładam wiosenne buty i zimową kurtkę. Idę. Nadal pada. Wielkie, białe płaty jak łupież z nieba przyklejają mi się do głowy. Nic nie widać, ale ładnie…

Już na przystanku chodnik wygląda jakby go ktoś wysmarował od niechcenia brudną ścierą do podłogi…

W autobusie grzeją… znaczy jest zima. Patrzę z góry na niedospanych kierowców stojących grzecznie w korku. Mają co najmniej tak głupie miny jak ja rano patrząc na wiosenną czapę śniegu przed drzwiami.

Jestem już prawie na drugim końcu Warszawy. Przestało padać. Niebo szare, gdzieś pomiędzy blokami zaczyna błękitnieć. Śnieg uszargany, wala się pomiędzy samochodami a chodnikami… czysta kwintesencja brudu.

Kiedy piję kawę pół godziny później świeci słońce. Po śniegu została tylko wilgotna plama na chodniku. Jest ciepło. Stoję z P. w samym polarze. Znaczy jest wiosna. Ze zdziwieniem mrużę oczy. Hmmm… To znaczy, że rano była zima, a po drugiej stronie Warszawy, godzinę później jest już inna pora roku? Duże to miasto…P. mówi, że kiedyś ktoś stwierdził, że granica pomiędzy Azją a Europą powinna przebiegać na Wiśle. Bardzo śmieszne…

Koniec tygodnia. Pory roku i temperatury na razie przestały się w kółko zmieniać. Ale za to czas się cofnął. W sobotę spadł deszcz i znowu wszystko się pokręciło. W niedzielę przyszło na chwilę lato-i to po azjatyckiej stronie Warszawy!

Prima Aprilis … 🙂

obraz2a.jpg

zima.jpg

obraz4.jpg

obraz1.jpg

obraz8.jpg

obraz11.jpg

Reklamy

~ - autor: Ania w dniu Kwiecień 1, 2008.

Komentarze 2 to “WIOSNA W SKRóCIE”

  1. fajne

  2. dzięki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: